تبلیغات
 ویستا گیم - Split / Second Review
منوی اصلی
 
آرشیو ماهیانه
تیر 1390
آذر 1389
مهر 1389
تیر 1389
اردیبهشت 1389
بهمن 1388
دی 1388
آبان 1388
مهر 1388
شهریور 1388
مرداد 1388
تیر 1388
آرشیو کامل

 

لینک دوستان
» بازی های ممنوعه PC
» !!!دیوانه بازی!!!
» دانلود ترینروسیو و بازی
» طراح و گرافیست وبلاگ
» مرکز بازی های روز
» بازی های روز جهان
» دانلود سنتر
» همه چی فارسی
» گیم اینفورمر
» مرکز رسمی بازی در ایران
» Games 2 Games
» GAMES LAND
» گرگ بیابان
» دروازه ی بازی ها
» بیا تو دانلود
» :: دانلودستان ::
» ادیت ساکر 2009
» فتوبلاگ
» همه چیز در مورد نجوم
» بازی های داغ PC
» سایت تخصصی بازی
» - ->ساوالان دانلود
» ۩۞۩ دانلود بهترین بازی ها۩۞۩
» GAMESES
» GMland
» ترینر و کدتقلب تمام بازیها
» هالف گیم
» آسان دانلود
» گیم فا :: GameFA
» جدیدترین ها
» بازیهای کاکرو
» شهر بازی ها
» جدیدترین و بهترین آهنگ ها
» هرچی ازبازی میخوای
» Persian Gamer
» هر چی از بازیها بخوای
» بازی های کامپیوتری
» هر چی از بازی ها بخواین
» بازی های رایگان پی اس پی
» دانلود نرم افزار
» گیمر کام
» مستر گیمر
» ویندوگیم
» بزرگترین سایت بازی
» روئن دانلود
» گیم سنتر
» نقدو بررسی بازی تمام کنسول ها
» گروه گیمرهای حرفه ای
» سرزمین آموزش
» مرکز ترینر و کد تقلب بازی
» جزیره ترفند و دانلود
» ترینر و کد تقلب و نقد
» بهترین وبلاگ ادیت PES2009
» P30GAMES.iR
» تمام لینک ها
» ارسال لینک

 

 


 

 

Split / Second Review
 

Split / Second Review

مقدمه
سبک Racing همیشه یکی از پر طرفدارترین سبک های بازی های رایانه ای بوده و اکثرا این سبک را با بازی بزرگ Need For Speed که محصول شرکت EA Games هست می شناسند . بازیی که حالا دیگر یکه تاز این سبک نیست و بازی های بزرگی چون DiRT و GRID توانسته اند با ایجاد تحولی عظیم گوی سبقت را از NFS بربایند و سهمی در بازار این بازی ها داشته باشند .

اما حالا استودیو بازی سازی Black Rock با ساخت و عرضه ی بازیه جدید و نوآورانه ای به نام Split / Second می خواهد تا دوستداران مسابقات اتومبیلرانی را به دنیای فانتزی و همراه با خشونت دعوت کند . بازی Split / Second را نمی توان اولین بازی از این نوع سبک دانست چرا که در سال های گذشته بازی هایی با این شکل و شمایل منتشر شده اند که نتوانسته اند موفقیتی به دست بیاورند که Blur را که چندی پیش منتشر شد را می توان یکی از این بازی ها دانست . بازیی که با گرافیک قدیمی و جذابیتی به مراتب کمتر بازنده ی رقابت با S/S است . اما وضع S/S کمی با بقیه فرق دارد و امید این را دارد تا برای مدتی در ذهن بازیبازها باقی بماند .

Split / Second Review

داستان بازی
داستان بازی مثل تمام بازی های Racing یک داستان کلیشه ای است . در این بازی شما در نقش یک راننده ی تازه کار که آرزو دارد سری در سرها در بیاورد قرار خواهید گرفت . شبکه ی تلویزیونی BR TV دست به انجام مسابقاتی مرگبار زده است که با پخش آن در شبکه ی خود پول زیادی را به دست می آورد . در این مسابقات تعدادی راننده در پیست های مختلف با یکدیگر به رقابت می پردازند و با استفاده از امکاناتی که به همراه دارند دست به از بین بردن دیگر رقبا و پیروزی در پایان خط مسابقه می زنند . ( شاید این داستان از روی فیلم مسابقه مرگ یا Dead Race برداشته شده که داستانی شبیه به هم دارند ! )

Split / Second Review

گیم پلی
این بخش بازی باعث شده تا S/S با دیگر بازی های هم سبک خود تفاوت پیدا کند و جذابیتی بیش از پیش به آن ببخشد . در اکثر بازی های Racing گیمر در پیست های معمولی و یا مسابقات غیر قانونی خیابانی دست به مسابقه می زند و برای پیروزی باید با استفاده از سرعت و مهارت در رانندگی خود را جلوتر از دیگر رقبا به خط پایان برساند و این در حالیست که در S/S علاوه بر سرعت و مهارت باید با حوادثی که دیگر رقبا باعث آنها هستند ( همین طور خودتان هم این حوادث را ایجاد خواهید کرد ) باید خود را سریعتر به پایان مسابقه برسانید .

در کل بازی دارای 12 مرحله می باشد که هر یک از این مراحل خود دارای 6 مسابقه ی مختلف می باشد که در ابتدا 4 مسابقه آزاد می باشد و با کسب امتیاز Credit در این 4 مرحله , 2 مرحله ی دیگر را آزاد و سپس با کسب امتیاز مشخص به مرحله ی پایانی راه پیدا کنید .
یکی از مشکلاتی را که می توان در این قسمت دید همین تکراری بودن مراحل است و همیشه باید همین روند را برای به پایان رساندن بازی بپیمایید . البته بازی با Mod های مختلف که در مسابقات قرار داده سعی در جذاب تر کردن بازی کرده است تا این تکراری بودن زیاد محسوس نباشد .

اکثر مراحل بازی به این گونه است که باید تعداد Lap مشخصی را در یک پیست که سرشار از موانع مختلف برای جلوگیری از حرکت اتومبیل هاست طی کرد و در آخر به خط پایان رسید و بنا به رده ی کسب شده مقداری Credit به شما تعلق می گیرد .

البته بازی با قرار دادن چند Mod جذاب سعی در بهتر کردن مراحل شده است که به معرفی هر یک از این Mod ها می پردازیم . مد Race که یک مسابقه ی معمولی هست و نیازی هم به توضیح ندارد .
مد Elimition که شبیه به مد قبلیست با این تفاوت که نفر آخر مسابقه پس از مدت زمانی معین بطور خودکار نابود می شود و در پایان نفر اول سالم می ماند .
مد Detonator که یکی از جذابترین مدهای بازی به شمار می رود به این صورت است که مسابقه را به صورت تک نفره انجام می دهید و تله های در بین راه بطور خودکار به کار می افتند و باید زودتر از مدت معین به خط پایان برسید , در صورت نرسیدن به خط پایان رکورد جدید ثبت و اگر قبل از رکورد جدید به خط پایان برسید نفر دوم و به ترتیب تا آخر خواهید شد .
مد Survival که به این صورت است که تعدادی کامیون در مسیر بشکه های انفجاری را رها می کنند و باید از بین این بشکه ها عبور کنید و امتیاز بالاتری نسبت به دیگر رقبا کسب کنید .
مد Air Strike که یک هلی کوپتر اقدام به پرتاب موشک می کند و با عبور از هر یک از این موشک ها امتیاز کسب می کنید .
در پایان هم مد Elite Race وجود دارد که آخرین قسمت از هر مرحله است و یک مسابقه ی معمولی را شامل می شود .

همچنین بعد از انجام هر مسابقه شاهد آزاد شدن اتومبیل های جدیدتر خواهید بود که می توانید با استفاده از آن ها مراحل بازی را به پایان برسانید . البته باید متذکر شد که تمامی اتومبیل های موجود در بازی به صورت تخیلی و غیر واقعی می باشند و نمونه ی واقعی از این اتومبیل ها موجود نمی باشد . این را هم بگویم که فرق چندانی بین تعداد زیادی از این اتومبیل ها وجود ندارد و شما می توانید به راحتی با یک اتومبیل تعداد زیادی از مراحل را رد کرده و نیازی به تعویض اتومبیل مشاهده نکنید چراکه فرق چندانی در قدرت این اتومبیل ها با یکدیگر مشاهده نمی شود .

در ضمن پس از به پایان رساندن هر مرحله , آن مرحله را می توانید در بخش Quick Play خارج از قسمت داستانی بازی انجام دهید و یا در بخش Split Screen به صورت دو نفره آن را بازی کنید ! به صورتی که صفحه از وسط به دو قسمت تقسیم و همزمان می توانید با یک نفر دیگر مسابقات را انجام دهید !

اما به سیستم جالب بازی برسیم که با استفاده از اون می تونیم تله های موجود در مسیر رو فعال و از جلو افتادن رقبا جلوگیری کنیم . در بازی سیستمی تعبیه شده که با استفاده از Drift و Draft ( قرار گرفتن پشت اتومبیل رقبا ) قسمتی که شامل 3 بخش هست پر میشه . اگر یک یا دو بخش رو بتونید کامل کنید , می توانید تله های معمولی رو فعال کنید اما اگر بخش سوم رو کامل کنید می توانید تله های بزرگ که باعث انفجار ساختمانهای بزرگ هم می شود فعال کنید و یا راههای میان بر برای خود درست کنید .
این سیستم هم کمی جذاب و با نوآوری خاصی ایجاد شده است و بازی را بسیار دلنشین می کند !

Split / Second Review

گرافیک , نورپردازی , فیزیک
از آنجایی که در زمان عرضه ی این بازی شاهد عنوان Blur هم در بازار هستیم که دارای گرافیک بسیار پایین تری نسبت به S/S هست می توان گرافیک بازی را یکی از نقاط قوت بازی دانست . اتومبیل ها با کیفیت بالایی ساخته شده اند و می توان انعکاس نور را بر روی بدنه ی آنها به وضوح مشاهده کرد . طراحی پیست های مسابقه هم بسیار خوب انجام گرفته است و در کل از گرافیک بازی نمی توان ایرادی گرفت .

نورپردازی بازی هم جذاب و با کیفیت خوبی انجام شده است و از آنجایی که مراحل بازی در روز انجام می پذیرد شاهد نورپردازی زیبایی هستیم . همچنین انفجارها و دود اینجاد شده از آن خوب طراحی شده است .

اما فیزیک بازی که به نظر یکی از نقاط ضعف بازی به شمار می آید و سازندگان بازی می توانستند با کار بیشتر بر روی آن یک بازی تمام عیار را روانه ی بازار کنند . در ابتدا باید بگویم که در تصادف های معمولی هیچ صدمه ای را بر روی اتومبیل ها شاهد نخواهید بود که ناگهان با یک تصادف شدید شاهد تکه تکه شدن اتومبیل خواهید بود ! بله , اتومبیل بسته به قدرت فیزیکی که دارد در تصادف هایی با قدرت های بالا تکه تکه می شود که چندان عادی به نظر نمی رسد . البته این تکه تکه شدن را می توان در برخورد با انفجار های بزرگ و یا برخورد با تله های فعال شده توسط رقیبان توجیه کرد ولی بازهم این یک مشکل بزرگ در بازی است .
البته این بخش سرشار از اشکال نیست و نکات جالب توجه و مثبتی هم دارد که ایجاد گرد و خاک پس از انفجار ها و فعال شدن برخی از تله ها خیلی جالب است که حتی ممکن است باعث نبود دید برای شما هم خواهد شد .

صداگذاری و موسیقی
صداگذاری بازی هم به صورت متوسط کار شده است و با کار بیشتر می توانست بهتر شود . تقریبا بیشتر اتومبیل ها صدایی شبیه به هم هستند و یا اینکه صدای برخورد اتومبیل ها به دیوارها و اجسام , همگی به صورت یکسان کار شده است .
البته صدای انفجارها و از بین رفتن ساختمان های بزرگ و یا تکه تکه شدن اتومبیل ها خوب کار شده است .

موسیقی بازی یکی از نقاط قوت این بخش است و با قرار دادن موسیقی های تند و هیجان انگیز در هنگام مسابقات باعث هرچه جذابتر شدن مسابقات می شوند .
برچسب ها : Review Split / Second Disney Interactive Studios Black Rock Studio Racing PC PS3 X360
یکشنبه 20 تیر 1389
 
آخرین مطالب ارسالی

F.E.A.R 3 Review
اطلاعات و تصاویر جدید از Samurai Warriors
Mafia 2 Review
Split / Second Review
Prince Of Persia : The Forgotten Sands Preview
Call Of Duty : Modern Warfare 2 Review
بسته خبری ویستا گیم
The Saboteur Review
انجمن پی سی گیمز
Resident Evil : Degeneration Review
پیش نمایش گرشاسپ Garshasp
در سایت چه می گذرد!!!(قسمت اول مربوط به نظر سنجی ها)
Left 4 Dead 2 Preview
Splinter Cell : Conviction Preview
Heavy Rain : The Origami Killer Preview

تمام مطالب ارسالی

 
 


آمار سایت
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
بروز شده در :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :

 

نظرسنجی
نظرتان نسبت به قالب جدید ؟
 
برچسب ها
 


طراح قالب : بایت || قدرت گرفته از : میهن بلاگ