تبلیغات
 ویستا گیم - Call Of Duty : Modern Warfare 2 Review
منوی اصلی
 
آرشیو ماهیانه
تیر 1390
آذر 1389
مهر 1389
تیر 1389
اردیبهشت 1389
بهمن 1388
دی 1388
آبان 1388
مهر 1388
شهریور 1388
مرداد 1388
تیر 1388
آرشیو کامل

 

لینک دوستان
» بازی های ممنوعه PC
» !!!دیوانه بازی!!!
» دانلود ترینروسیو و بازی
» طراح و گرافیست وبلاگ
» مرکز بازی های روز
» بازی های روز جهان
» دانلود سنتر
» همه چی فارسی
» گیم اینفورمر
» مرکز رسمی بازی در ایران
» Games 2 Games
» GAMES LAND
» گرگ بیابان
» دروازه ی بازی ها
» بیا تو دانلود
» :: دانلودستان ::
» ادیت ساکر 2009
» فتوبلاگ
» همه چیز در مورد نجوم
» بازی های داغ PC
» سایت تخصصی بازی
» - ->ساوالان دانلود
» ۩۞۩ دانلود بهترین بازی ها۩۞۩
» GAMESES
» GMland
» ترینر و کدتقلب تمام بازیها
» هالف گیم
» آسان دانلود
» گیم فا :: GameFA
» جدیدترین ها
» بازیهای کاکرو
» شهر بازی ها
» جدیدترین و بهترین آهنگ ها
» هرچی ازبازی میخوای
» Persian Gamer
» هر چی از بازیها بخوای
» بازی های کامپیوتری
» هر چی از بازی ها بخواین
» بازی های رایگان پی اس پی
» دانلود نرم افزار
» گیمر کام
» مستر گیمر
» ویندوگیم
» بزرگترین سایت بازی
» روئن دانلود
» گیم سنتر
» نقدو بررسی بازی تمام کنسول ها
» گروه گیمرهای حرفه ای
» سرزمین آموزش
» مرکز ترینر و کد تقلب بازی
» جزیره ترفند و دانلود
» ترینر و کد تقلب و نقد
» بهترین وبلاگ ادیت PES2009
» P30GAMES.iR
» تمام لینک ها
» ارسال لینک

 

 


 

 

Call Of Duty : Modern Warfare 2 Review
 

 Call Of Duty : Modern Warfare 2

{ مقدمه }
 
سری بازی های Call Of Duty یکی از موفق ترین بازی ها در زمینه ی اکشن اول شخص و به خصوص روایت جنگ جهانی می باشد که از طرفداران بسیار زیادی هم برخوردار می باشد . این سری بازی که توسط شرکت Activision منتشر می شود در طی سالهای اخیر توسط دو شرکت بازی سازی Infinity Ward و Treyarch ساخته می شدند که می توان گفت موفقیت Infinity Ward بیشتر بوده است و بازی هایی که این شرکت ساخته است از محبوبیت بالاتری برخوردار است .
 پس از 3 نسخه از بازی ندای وظیفه که همگی در خصوص جنگ جهانی بود Infinity تصمیم گرفت تا بازی را از جنگ جهانی بیرون بیاورد و به حال و هوای جنگ های امروزی و مدرن ببرد و با عرضه ی Modern Warfare هم توانست الارقم ریسک بزرگی که کرد موفقیت خوبی را به دست بیاورد . در نسخه ی پنجم که نوبت به Treyarch رسید دوباره بازی به جنگ جهانی برگشت و عده ای را ناراحت کرد و حال Infinity دوباره بازی را به جنگ های مدرن باز گرداند و Modern Warfare 2 را معرفی کرد که توانست با قابلیت های بالایی که بازی داشت , دوباره محبوبیت بازی را به صورت چشمگیری افزایش دهد !

Call Of Duty : Modern Warfare 2

Call Of Duty : Modern Warfare 2

{ داستان }
داستان بازی بعد از داستان نسخه ی شماره 4 یعنی COD : MW رخ میدهد . پس از اینکه Soap Mac Tavish توانست زاخائف را از بین ببرد به مقام کاپیتانی نیروی ویژه هوایی SAS میرسد . پس از پایان MW شریک زاخائف یعنی ولادیمیر مکارو تصمیم به ادامه راه زاخائف میگیرد و پایگاهی قدرتمند در کوههای روسیه ایجاد میکند و خطری جدی بزرگ برای دنیا به حساب می آید . سپس گروه عملیاتی Task Force 141 که مکتاویش کاپیتانی آن را به عهده دارد مسول مبارزه با مکارو می شود . کاراکتر اصلی بازی یکی از اعضای گروه 141 به نام سر گروهبان گری سندرسون می باشد .

Call Of Duty : Modern Warfare 2

{ گیم پلی }
گیم پلی بازی را می توان یک گیم پلی با سرعت بالا و طبق رویه ی سری بازی های COD , سینمایی دانست با این تفاوت که عوامل زیادی در این حوادث سینمایی تاثیر گذار خواهند بود . در نسخه های قبلی فقط یک اتفاق در جلوی روی شما قرار داشت و پس از رسیدن به نقطه ی مورد نظر شاهد آن اتفاق بودید اما در این شماره شما می توانید در کار سینماتیک آن دخالت کنید . مثلا در قسمتی که قرار است هواپیماهای شما به منطقه برسند و آنجا را بمباران کنند تعدادی ضد هوایی وجود دارد , حال اگر شما به سرعت این ضد هوایی ها را از بین ببرید هواپیماهای شما به سلامت به مکان مورد نظر می رسند و با بمباران محل کار شما را بسیار راحت می کنند اما اگر شما ضد هوایی ها را از بین نبرید مطمئنا تعدادی از هواپیماهای شما از بین می رود و به طبع کار شما در ادامه سخت تر خواهد شد !

Call Of Duty : Modern Warfare 2

تعداد اسلحه های مورد استفاده در حد قابل قبولی است و تعدادی از اسلحه های فوق پیشرفته ای وجود دارد که با طراحی زیبا و کاربرد منحصر به فرد خود کار را برای به پایان رساندن بازی آسان می کند . هر اسلحه برای کار خاصی مورد استفاده قرار می گیرد و می توان از هر اسلحه در موقعیت های مختلف استفاده ی کامل را برد . همچنین شخصیت اصلی قابلیت برداشتن 2 اسلحه می باشد به همراه یک چاقو و تعدادی نارنجک و همین طور در برخی مواقع بمب های مختلف و از این قبیل . همچنین در بازی می توان از اسلحه ی دشمنان بر علیه خودشان استفاده کرد .  قابلیت جدید هم که به بازی اضافه شده است این است که می توان به طور همزمان 2 اسلحه را در دست گرفت و دشمنان را قتل عام کرد . البته فکر کنم که فقط در بازی می توان از اسلحه های یوزی و کلت برای این قابلیت استفاده کرد .

Call Of Duty : Modern Warfare 2

در بازی قابلیت استفاده از وسایل نقلیه نیز وجود دارد که می توان از این وسایل نقلیه به قایق , اتومبیل و جت اسکی اشاره کرد . همینطور در برخی مراحل با استفاده از هلی کوپتر به مناطق مختلف سفر خواهید کرد . این قسمت ها بسیار جالب طراحی شده است و کنترل وسایل نقلیه هم بسیار راحت صورت می گیرد و در حین حرکت با این وسایل نقلیه می توانید با استفاده از یک کلت به دشمنان سر راه خود شلیک کنید و آنها را از بین ببرید .

Call Of Duty : Modern Warfare 2

در بازی دو حالت مهم Single Player و Multi Player و یک بخش دیگر وجود دارد که حالت Single Player قسمت داستانی بازی می باشد .بخش مولتی پلیر هم که برای بازی در شبکه است و دارای نقشه های جدید و متفاوتی به بخش های دیگری می باشد . همچنین گفتنی است که در این بخش می توان برای اولین بار COD را به صورت سوم شخص بازی کرد .

Call Of Duty : Modern Warfare 2

هوش مصنوعی دوستان و دشمنان هم بسیار خوب طراحی شده است . دشمنان شما از هیچ حربه ای برای از بین بردن شما صرف نظر نمی کنند و از راههای مختلف سعی در نابود کردن شما دارند . یارانتان هم دست کمی از آنها ندارند و بسیار خوب جایگیری و درگیر می شوند و کمک زیادی را به شما برای به پایان رساندن بازی می کنند .
مراحل بازی هم از جذابیت و تنوع بالایی برخوردار است . مراحل در مناطق مختلف از قبیل کوهستان , شهر و حتی سکوهای نفتی می باشند . در هر مرحله هم شاهد سورپرایزهایی خواهید بود که جذابیت بازی را تا حد بسیار بالایی افزایش می دهد .
می توان بزرگترین عیب گیم پلی بازی را کوتاه بودن مدت زمان آن دانست به طوری که می توان این بازی را در مدت زمانی حدود 5 یا 6 ساعت به پایان رساند که مدت بسیار کوتاهی به شمار می آید .

Call Of Duty : Modern Warfare 2

{ گرافیک و فیزیک }
گرافیک بازی را می توان یکی از بهترین گرافیک های سال 2009 دانست . همه چیز بسیار طبیعی و خوب طراحی شده اند و اکثر وسایل درون محیط دارای قابلیت تخریبپذیری خوبی هستند . طراحی کاراکترها بسیار خوب می باشد . همچنین دشمنان موجود هم دارای تنوع نسبتا خوبی هستند و مانع از یکنواختی بازی می شوند . محیط بازی هم دارای گرافیک بسیار بالایی می باشد و از محیط کوهستانی و برفی روسیه وجود دارد تا کوچه پس کوچه های ریودوژانیرو .... انفجارها و دود و آتش هم طراحی بسیار طبیعی دارند . بر خلاف mw که آب چهره ای غیر طبیعی داشت در mw2 شاهد این نکته ی منفی خواهیم بود . آسمان هم بسیار خوب طراحی شده است .

Call Of Duty : Modern Warfare 2

فیزیک بازی هم بسیار پیشرفت کرده است . محیط دارای تخریب پذیری خوبی می باشد و تیر ها حتی از دیوار عبور می کند که احساس یک جنگ واقعی را القا می کند و هیچ جای امنی را برای شما باقی نمی گذارد . حتی در کوچه های ریودوژانیرو شاهد گلدان بر روی دیوارها هستیم در صورت عبور افراد دشمن شاهد افتادن این گلدانها به پایین می باشیم .
البته بخش گرافیک و فیزیک بازی خالی از اشکال نیست و دارای تعداد کمی باگ هم می باشد . مثلا وقتی که یکی از دشمنان را که بر روی پشت بام بود را کشتم شاهد این بودم که جسدش روی هوا معلق ماند و بسیار تعجب بر انگیز بود !

Call Of Duty : Modern Warfare 2

{ صداگذاری و موسیقی }
صداگذاری و موسیقی بازی یکی از نقاط قوت بازی mw2 است . دیالوگ هایی که بین افراد رد و بدل می شود بسیار طبیعی می باشند و کاملا با لب خوانی چهره کاراکتر ها تناسب دارد و بسیار حرفه ای عمل شده است . موسیقی بازی هم بسیار جذاب و هیجان آور می باشد و هنگامی که درگیری آغاز می شود حس هیجان را به خوبی القا می کند و در محیط های آرام دارای موسیقی بسیار آرامش بخشی می باشد . صدای اسلحه ها کامالا با یکدیگر تفاوت می کند و هر یک صدای مخصوص خود را دارد حتی صدای برخورد تیر به اجسام مختلف هم با یکدیگر متفاوت است . در کل این بخش مانند سری های قبلی این بازی بسیار خوب کار شده است و هیچ ایرادی را نمی توان از آن گرفت !
برچسب ها : COD CALL OF DUTY MODERN WARFARE 2 MW2 ACTIVISION INFINITY WARD PC PS3 X360 ACTION ندای وظیفه اکشن
پنجشنبه 15 بهمن 1388
 
آخرین مطالب ارسالی

F.E.A.R 3 Review
اطلاعات و تصاویر جدید از Samurai Warriors
Mafia 2 Review
Split / Second Review
Prince Of Persia : The Forgotten Sands Preview
Call Of Duty : Modern Warfare 2 Review
بسته خبری ویستا گیم
The Saboteur Review
انجمن پی سی گیمز
Resident Evil : Degeneration Review
پیش نمایش گرشاسپ Garshasp
در سایت چه می گذرد!!!(قسمت اول مربوط به نظر سنجی ها)
Left 4 Dead 2 Preview
Splinter Cell : Conviction Preview
Heavy Rain : The Origami Killer Preview

تمام مطالب ارسالی

 
 


آمار سایت
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
بروز شده در :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :

 

نظرسنجی
نظرتان نسبت به قالب جدید ؟
 
برچسب ها
 


طراح قالب : بایت || قدرت گرفته از : میهن بلاگ