تبلیغات
 ویستا گیم - Resident Evil : Degeneration Review
منوی اصلی
 
آرشیو ماهیانه
تیر 1390
آذر 1389
مهر 1389
تیر 1389
اردیبهشت 1389
بهمن 1388
دی 1388
آبان 1388
مهر 1388
شهریور 1388
مرداد 1388
تیر 1388
آرشیو کامل

 

لینک دوستان
» بازی های ممنوعه PC
» !!!دیوانه بازی!!!
» دانلود ترینروسیو و بازی
» طراح و گرافیست وبلاگ
» مرکز بازی های روز
» بازی های روز جهان
» دانلود سنتر
» همه چی فارسی
» گیم اینفورمر
» مرکز رسمی بازی در ایران
» Games 2 Games
» GAMES LAND
» گرگ بیابان
» دروازه ی بازی ها
» بیا تو دانلود
» :: دانلودستان ::
» ادیت ساکر 2009
» فتوبلاگ
» همه چیز در مورد نجوم
» بازی های داغ PC
» سایت تخصصی بازی
» - ->ساوالان دانلود
» ۩۞۩ دانلود بهترین بازی ها۩۞۩
» GAMESES
» GMland
» ترینر و کدتقلب تمام بازیها
» هالف گیم
» آسان دانلود
» گیم فا :: GameFA
» جدیدترین ها
» بازیهای کاکرو
» شهر بازی ها
» جدیدترین و بهترین آهنگ ها
» هرچی ازبازی میخوای
» Persian Gamer
» هر چی از بازیها بخوای
» بازی های کامپیوتری
» هر چی از بازی ها بخواین
» بازی های رایگان پی اس پی
» دانلود نرم افزار
» گیمر کام
» مستر گیمر
» ویندوگیم
» بزرگترین سایت بازی
» روئن دانلود
» گیم سنتر
» نقدو بررسی بازی تمام کنسول ها
» گروه گیمرهای حرفه ای
» سرزمین آموزش
» مرکز ترینر و کد تقلب بازی
» جزیره ترفند و دانلود
» ترینر و کد تقلب و نقد
» بهترین وبلاگ ادیت PES2009
» P30GAMES.iR
» تمام لینک ها
» ارسال لینک

 

 


 

 

Resident Evil : Degeneration Review
 

 نقد فیلم Resident Evil : Degeneration

امروزه دو صنعت سینما و بازی های رایانه ای به طور بسیار پیچیده ای با یکدیگر رابطه پیدا کرده اند و هر روز شاهد فیلم هایی هستیم که از روی بازی های معروف ساخته می شوند و یا اینکه بازی هایی از روی چنین فیلم هایی ساخته می شوند . اما در بیشتر اوقات این کار ها خوب انجام نمی شود و معمولا فیلم هایی که از روی بازی ها ساخته می شوند به هیچ وجه به اصول اولیه و هسته ی بازی ها توجهی نمی شود و فقط از نام بازی ها برای فروش بیشتر فیلم خود استفاده می کنند .

سری Resident Evil هم که جزو یکی از پر طرفدار ترین بازی های حال حاضر است پتانسیل بسیار بالایی برای تبدیل شدن به یک فیلم خوب را دارد و به همین دلیل تا الان 4 فیلم از روی این بازی ساخته شده که 3 فیلم قبلی را نمی توان درخور این بازی دانست ولی فیلم چهارم , یکی از بهترین این فیلم هاست .

پس از اینکه 3 فیلم از روی این بازی ساخته شد و تجربه های ناموفقی کسب کردند نسخه ی چهارم آن به صورت انیمیشن ساخته شد و با استفاده از کارهایی که می توان در دنیای انیمیشن انجام داد صحنه های اکشن زیباتری را به نمایش گذاشت و در کل بهتر از سری های قبلی خود ساخته شده بود !

نقد فیلم Resident Evil : Degeneration

مهمترین چیزی که در یک فیلم یا انیمیشن مورد بررسی قرار می گیرد داستان فیلم است ( بر عکس بازی ها که گیم پلی بیشترین اثر را دارد ) . فیلم از آن جایی شروع می شود که شهر راکون پس از آلوده شدن به ویروسی به نام T توسط بمب های اتمی نابود می شود و هیچ چیزی از آن باقی نمی ماند و فقط عده ی کمی از شهر جان سالم به در می برند و خبرنگاران درباره ی آن صحبت می کنند .
پس از مشاهده ی چند صحنه به شرکت آمبرلا می رسیم که سازنده و عامل اصلی پخش این ویروس بوده است و پس از مدتی ورشکسته می شود و تعطیل می شود . اما بعد از آن برخی از سهام داران آن دست به ساخت شرکتی دیگر به نام ویل فرما می زنند که کاری شبیه به شرکت آمبرلا دارد .

نقد فیلم Resident Evil : Degeneration

شرکت ویل فارما هم ویروس T را برای خود نگه داشته است و بر روی تعدادی از مردم هند آزمایش می کند و افراد مورد آزمایش تبدیل به زامبی می شوند و عکس های این افراد به دست مردم می رسد و این آغازی برای تظاهرات برای بسته شدن این شرکت می شود . در همین حین سناتور ران دیویس هم به سیاتل می آید و مردم عصبانی را روبروی خود می بیند . سناتور در راه خروج از فرودگاه با یک زامبی برخورد می کند و این زامبی پس از کشتن یک پلیس و تبدیل او به یک زامبی دیگر , فرودگاه را به آشوب می کشد و سناتور که نمی داند چکاری انجام دهد دست یک نفر را می گیرد و از او تقاضای کمک می کند . این شخص کسی نیست جز کلر ردفیلد که یکی از اصلی ترین افراد در فیلم است و همین طور یکی از افرادی است که از شهر راکون نجات یافته است و تجربه ی بالایی در این زمینه دارد .

نقد فیلم Resident Evil : Degeneration

کلر به همراه سناتور و یک دختر بچه و همین طور یک خدمتکار در گوشه ای از فرودگاه زنده می مانند و تقاضای کمک می کنند . اما کسی نیست که بتواند چنین کاری کند که در همین حال از طرف کاخ سفید ماموری برای کنترل این اوضاع فرستاده می شود . این مامور هم کسی جز لیون اسکنر نیست . لیون در شهر راکون با کلر دوست بوده است و توانسته از شهر راکون نجات پیدا کند . لیون به همراه 2 نفر از افراد نیروی ویژه SRT وارد فرودگاه می شود و پس از کشتن تعداد زیادی زامبی به کلر می رسد و پس از مدتی هم از فرودگاه خارج می شوند .

این قسمت از فیلم را می توان یک مقدمه برای فیلم دانست و قسمت های بعدی بسیار پیچیده تر و مرموز تر شده است . بعد از خروج سناتور از فرودگاه ناگهان کامیون های شرکت ویل فارما وارد مهلکه می شوند که مشخص می شود در آن ها واکسن های این ویروس خطرناک وجود دارد . بعد از امیدوار شدن لیون و کریس از پایان یافتن این ماجرا , در یک لحظه همه چیز نابود می شود و کامیون های حامل واکسن منفجر می شوند و از بین می روند .

نقد فیلم Resident Evil : Degeneration

همه به دنبال یک مقصر هستند و این مقصر هم یکی دیگر از افراد تاثیر گذار در داستان بازی است . کارتیس میلر که در شهر راکون زندگی می کرد و در این حادثه همسر و دخترش را از دست داد و یکی از منتقدین شرکت ویل فارما است و برای اینکه ثابت کند که دست دولت در فاجعه ی شهر راکون و شرکت آمبرلا بوده است حاضر به هر کاری است . در همین حین یک رابطه ی خانوادگی ایجاد می شود و یکی از نیرو های ویژه ( آنجلا ) اظهار می کند که وی برادر اوست . لیون و آنجلا به سمت منزل کارتیس میلر حرکت می کنند تا دستگرش کنند که با خانه ی در حال سوختن او مواجه می شوند .

از آن طرف هم کلر به همراه فردریک دانینگ وارد شرکت ویل فارما می شود و در ان جا می بیند که این شرکت ویروسی به مراتب خطرناک تر از ویروس T دارد . این ویروس , ویروس G نام دارد و درصورت مبتلا شدن افراد به این ویروس دچار تغییرات کلی در ظاهر می شوند که بهتر است خودتان آن ها را ببینید . در همین حین کلر , کارتیس میلر را می بیند و پس از چند لحظه یک بمب منفجر می شود و بعد از مدتی هم لیون به کمک کلر می آید .

نقد فیلم Resident Evil : Degeneration

خلاصه بعد از نجات کلر از زیر آوار لیون و آنجلا به دنبال کارتیس می رود و و آنجلا می فوق به پیدا کردن کارتیس می شود ولی متاسفانه کارتیس کار خود را انجام داده است و ویروس G را به بدن خود منتقل کرده و پس از مدتی به یک موجود وحشتناک تبدیل می شود و تمام نیرو های ارتشی که در ساختمان بودند را از بین می برد . پس از کشتن این افراد به خود آنجلا حمله می کند که لیون به کمک او می آید و بعد از دیگری طولانی با کارتیس او را از بین می برد .

بعد از این ماجرا یک نکته ی نامعلوم ایجاد می شود و آن هم اینکه فردریک دانینگ کجاست ؟ پس از کمی کش و قوس و فکر کلر به این نتیجه می رسد که فردریک ویروس T را از شرکت بیرون برده و قصد فروش آن را دارد و سر موقع جلوی فردریک را می گیرند و از انتشار دوباره ی آن جلوگیری می کنند .

در آخر هم پس از مشاهده ی نابودی مدارک شرکت ویل فارما شاهد لوگوی یک شرکت دیگر به نام Tricell می شویم و مشاهده می کنیم که افراد این شرکت در حا جستجو در باقی مانده های شرکت ویل فارما هستند که قسمتی از بدن کارتیس را پیدا می کنند و آن را به مکانی دیگر منتقل می کنند . احتمالا این قسمت بیان کننده ی این است که این شرکت بتواند ویروس G را از این قسمت از بدن کارتیس پیدا کنند و ادامه ای باشد بر فیلم Resident Evil : Degeneration !

نقد فیلم Resident Evil : Degeneration

خب داستان فیلم به طور کامل در بالا نوشته شده و درباره ی همه چیز گفتم. اما صداگذاری فیلم هم خیلی خوب کار شده بود و موسیقی های قیلم هم کاملا زیبا درست شده بود و در مواقع لازم ریتم تندی به خود می گرفت و هیجان درگیری با زامبی ها را افزایش می داد و در لحظات دیگر ریتمی کاملا ترسناک را می گرفت و حس ترس را در راه رو های فرودگاه نشان می داد .

گرافیک این انیمیشن هم بسیار خوب بود و همه چیز طبیعی نشان داده می شد . حتی در صحنه هایی که از فاصله ای دورتر از کارکترها نشان داده می شد حس واقعی بودن افراد به بیننده القا می شد و انگار که در حال تماشای یک فیلم واقعی هستیم عمل می کرد . زامبی ها و کارکتر ها بسیار خوب طراحی شده بودند و جزئیات بسیار بالایی داشتند . صورت افراد هم بسیار طبیعی به نظر می رسید و حرکات لب و صورت با صدای افراد کاملا هماهنگ شده بود .

اما این فیلم نکات خوبی هم از بازی را در خود قرار داده بود . مثلا در RE 5 گفته شد که هیچ زامبی وجود ندارد و این موجودات عجیب توسط ویروسی ناشناخته به وجود آمده بودند که این اصل در این فیلم کاملا نشان داده شده بود . همچنین حرکت کند این موجودات بسیار خوب نشان داده شد و در قسمتی از فیلم کلر برای فرار از دست آنان گفت که به دلیل حرکت کند این موجودات می توان به سرعت از دستشان فرار کرد .

در کل به نظر فیلم موفقیت بالایی را به دست آورده و در به وجود آوردن حس ترس و همین طور حفظ هسته ی بازی های سری RE بسیار خوب عمل کرده است .
برچسب ها : نقد فیلم بازی اهریمن خاموش تباهی رزیدنت اویل انیمیشن Resident Evil Degeneration Review Capcom Sony Picture
یکشنبه 3 آبان 1388
 
آخرین مطالب ارسالی

F.E.A.R 3 Review
اطلاعات و تصاویر جدید از Samurai Warriors
Mafia 2 Review
Split / Second Review
Prince Of Persia : The Forgotten Sands Preview
Call Of Duty : Modern Warfare 2 Review
بسته خبری ویستا گیم
The Saboteur Review
انجمن پی سی گیمز
Resident Evil : Degeneration Review
پیش نمایش گرشاسپ Garshasp
در سایت چه می گذرد!!!(قسمت اول مربوط به نظر سنجی ها)
Left 4 Dead 2 Preview
Splinter Cell : Conviction Preview
Heavy Rain : The Origami Killer Preview

تمام مطالب ارسالی

 
 


آمار سایت
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
بروز شده در :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :

 

نظرسنجی
نظرتان نسبت به قالب جدید ؟
 
برچسب ها
 


طراح قالب : بایت || قدرت گرفته از : میهن بلاگ