تبلیغات
 ویستا گیم - Left 4 Dead 2 Preview
منوی اصلی
 
آرشیو ماهیانه
تیر 1390
آذر 1389
مهر 1389
تیر 1389
اردیبهشت 1389
بهمن 1388
دی 1388
آبان 1388
مهر 1388
شهریور 1388
مرداد 1388
تیر 1388
آرشیو کامل

 

لینک دوستان
» بازی های ممنوعه PC
» !!!دیوانه بازی!!!
» دانلود ترینروسیو و بازی
» طراح و گرافیست وبلاگ
» مرکز بازی های روز
» بازی های روز جهان
» دانلود سنتر
» همه چی فارسی
» گیم اینفورمر
» مرکز رسمی بازی در ایران
» Games 2 Games
» GAMES LAND
» گرگ بیابان
» دروازه ی بازی ها
» بیا تو دانلود
» :: دانلودستان ::
» ادیت ساکر 2009
» فتوبلاگ
» همه چیز در مورد نجوم
» بازی های داغ PC
» سایت تخصصی بازی
» - ->ساوالان دانلود
» ۩۞۩ دانلود بهترین بازی ها۩۞۩
» GAMESES
» GMland
» ترینر و کدتقلب تمام بازیها
» هالف گیم
» آسان دانلود
» گیم فا :: GameFA
» جدیدترین ها
» بازیهای کاکرو
» شهر بازی ها
» جدیدترین و بهترین آهنگ ها
» هرچی ازبازی میخوای
» Persian Gamer
» هر چی از بازیها بخوای
» بازی های کامپیوتری
» هر چی از بازی ها بخواین
» بازی های رایگان پی اس پی
» دانلود نرم افزار
» گیمر کام
» مستر گیمر
» ویندوگیم
» بزرگترین سایت بازی
» روئن دانلود
» گیم سنتر
» نقدو بررسی بازی تمام کنسول ها
» گروه گیمرهای حرفه ای
» سرزمین آموزش
» مرکز ترینر و کد تقلب بازی
» جزیره ترفند و دانلود
» ترینر و کد تقلب و نقد
» بهترین وبلاگ ادیت PES2009
» P30GAMES.iR
» تمام لینک ها
» ارسال لینک

 

 


 

 

Left 4 Dead 2 Preview
 

 Left 4 Dead 2 Preview

{ مقدمه }
سال گذشته سالی بود که یکی از بازی های جدید با نوآوری های فوق العاده به بازار عرضه شد . شرکت Valve که به ساخت بازی های با نوآوری زیاد مشهور است دست به ساخت بازی دیگری به نام Left 4 Dead زد که پس از انتشار جوایز بسیاری را از آن خود کرد . بازی از سایت های بزرگ امتیاز بسیار بالایی گرفت و در عرض مدت کوتاهی طرفداران زیادی را جذب کرد . L4D که دارای بخش آنلاین بود در این بخش هم توانست فوق العاده عمل کند و عده ی زیادی در سراسر دنیا اقدام به بازی گروهی و آنلاین زدند و در کل بازی با نوآوری های زیاد و سبک و سیاق خود توانست عده ی زیادی را جذب خود کند .

بعد از به دست آوردن این همه افتخارات , همه منتظر بودند تا مسولان خبر ساخت ادامه ی بازی را بدهند و این کار در E3 امسال رخ داد و حتی زمان انتشار بازی هم اعلام شد . بازی قرار است در 17 نوامبر 2009 یعنی حدود یک سال پس از نسخه ی اول بازی منتشر شود . این خبر خیلی ها را خوشحال کرد و حالا همه منتظر این بازی هستند . این بار هم Valve قصد دارد با اضافه کردن امکانات و نوآوری های بیشتر در بازی , بر طرفداران L4D بیافزاید .

Left 4 Dead 2 Preview

{ داستان }
داستان بازی تقریبا همان داستان نسخه ی اول است فقط با کمی تغییر در نام شخصیت ها و همین طور محل انجام بازی (!) بازی در سال 1994 رخ می دهد . از جنوب آمریکا و شهر Savannah شروع می شود و به New Orleans ختم می شود . در این بازی هم چهار نفر با همکاری با یکدیگر قصد دارند تا از دست زامبی ها فرار کنند . این چهار نفر هم مثل L4D به هیچ وجه همدیگر را نمی شناسند . تنها نکته ای که در این قسمت بحث برانگیز شده است این است که در L4D 2 شهر Savannah به ویروس آلوده نشده است و هنوز معلوم نیست که چرا شهر به ویروس آلوده نشده و می توان گفت یکی از ابهامات بازی خواهد بود .

{ گیم پلی }
گیم پلی بازی به همان شیوه ی L4D خواهد بود . امکانات بسیار زیادی در بازی قرار داده شده است و صد البته که بازی بسیار دشوارتر از سری قبلی خواهد بود . همان طور که گفته شد در این بازی هم 4 شخصیت که به ویروس آلوده نشده اند قصد دارند تا با همکاری هم از شهر فرار کنند . نام این شخصیت ها به ترتیب Nick , Rochelle , Coach و Ellis هستند . Nick یک قمار باز و کلاهبردار حرفه ای است و همیشه کت و شلوار سفید به تن دارد . Rochelle هم شخصیت مونث بازی است . او یک زن سیاه پوست و گزارشگر شبکه ی محلی شهر است . Coach هم مسن ترین شخصیت بازی است . او یک مرد سیاه پوست و مربی فوتبال آمریکایی در مدرسه است . Ellis هم جوانی سفید پوست و مکانیک است . البته برخی ها می گویند که در بعضی از مراحل شاهد حضور نیرو های ارتشی باشیم و با کمک آن ها در مراحل پیشروی کنیم .

Left 4 Dead 2 Preview

مراحل بازی هم بسیار جذاب تر از قبل درست شده اند . در L4D 2 شاهد 5 مرحله یا Campaign وجود دارد و مراحل بسیار متنوع تر از L4D هستند . تا الآن فقط اطلاعاتی از 2 مرحله از بازی منتشر شده و هیچ چیز از دیگر مراحل مشخص نیست . یکی از مراحل Whisper Oaks است که در یک پارک تفریحی انجام می شود . مرحله ی دیگر هم Parish نام دارد . این مرحله در New Orleans انجام می شود و آخرین مرحله از بازی را تشکیل می دهد .  سازندگان درباره ی Campaign های بازی گفته اند که این Campaign ها با توجه به قدرت و دقت شما در انجام بازی تغییر می کند . مثلا اگر شما مراحل را با دقت کمی انجام دهید این مراحل دارای پیچیدگی و مشکلات کمتری خواهند بود و این در حالیست که اگر شما مراحل بازی را با سرعت و دقت بالایی انجام دهید Campaign های بعدی پیچیده تر و مشکل تر خواهد شد و این کمک می کند تا به هیچ وجه از آینده ای که منتظرتان است خبر نداشته باشید و حتی بازی را چندین بار به پایان برسانید !

همچنین برای پایان دادن به Campaign ها خبری از Last Stand یا مقاوت نهایی نیست و بخشی بسیار جالب تر جایگزین آن شده است . به جای این بخش شما در قسمت آخر هر Campaign باید از روی پلی عبور کنید که بر روی آن تعداد بسیار زیادی اتومبیل و زامبی قرار دارد که باید از میان آنها عبور کنید . البته این پل ها دارای نرده ی محافظ نیستند و ممکن است هر لحظه از روی پل بیفتید و Game Over شوید .

Left 4 Dead 2 Preview

اسلحه های موجود در بازی هم بسیار زیادتر و متنوع تر شده اند . در بازی 2 نوع اسلحه ی سرد و گرم وجود دارد و هر یک دارای اسلحه های بیشتر و جدیدتر نسبت به نسخه ی قبل هستند . این اسلحه های جدید دارای طراحی زیباتر و همچنین کاربرد بهتری هستند . اسلحه های Uzi و Assault Rifle و Assault Rifle دوربین دار و همین طور یک شاتگان جدید به بخش اسلحه های گرم اضافه شده اند . همچنین تبر , ماهی تابه , چوب بیسبال و اره برقی هم وسایل جدید اضافه شده به بخش اسلحه های سرد می باشند . شما می توانید با استفاده زا اسلحه های سرد زامبی های معمولی را با یک ضربه از بین ببرید که اینکار باعث صرفه جویی در مهمات می شود .

تعدادی زامبی هم به بازی اضافه شده اند که فقط درباره ی 2 تا از آن ها اطلاعاتی فاش شده است . یکی Charger نام دارد که هر کس را که در سر راه خود می بیند به زمین می زند و نفر آخر را می گیرد و به طور مداوم به زمین می زند تا از بین برود . این نوع زامبی سرعت بالایی دارد و به همین خاطر قدرت مانور دهی بالایی ندارد و می توانید با کمی زیرکی خود را از مسیر او خارج کنید تا آسیب کمتری به شما وارد شود . دیگر زامبی جدید معرفی شده Hazmat نام دارد . Hazmat ها لباس هایی شبیه به لباس های آزمایشگاهی دارند که آنها را در برابر آتش و سلاح های آتش زا محافظت می کند . به گفته ی مسولان , هر یک از انواع زامبی ها به 3 گروه سبز , زرد و قرمز تقسیم می شوند که بنا به رنگ آن ها کشتن آن ها هم مشکل تر خواهد بود .

Left 4 Dead 2 Preview

از مهمترین تغییراتی که در بخش گیم پلی مشاهده می شود و می توان گفت در هیچ یک از بازی هایی که در آنها زامبی وجود داشته است شاهد آن نبوده ایم مراحلی است که در روز انجام می شود . در L4D 2  برای اولین بار می توان در روز روشن زامبی ها را از بین برد . البته تمام مراحل بازی در روز انجام نمی شود و تعدادی از مراحل به این صورت است و این کار باعث تنوع بیشتری در بازی می شود . البته این کار دردسر هایی هم برای شما دارد . مثلا زامبی های Witch که در شب فقط در جایی می نشستند و گریه می کردند این بار در کوچه های شهر پرسه می زنند و گریه می کنند و به همین خاطر ممکن است که ناگهان یکی از آن ها از پشت سر به شما حمله ور شود و اگر مراقب خود نباشید عواقب بدی منتظر شما خواهد بود .

همچنین مسولان گفته اند که در این بازی شاهد مراحل بازی قبلی خواهیم بود و می توانید مراحل نسخه ی اول این بازی را در L4D 2 با دوستان خود بازی کنید و دیگر لازم نیست برای اینکه مرحله های L4D را بازی کنید از بازی خارج شوید و نسخه ی اول بازی را اجرا کنید . به نظر می آید این کار برای آسان تر کردن کار افراد در بخش آنلاین باشد تا برای انجام این مراحل همه ی افراد از بازی خارج نشوند و بازی اول را اجرا کنند .

بازی دارای 4 مود مختلف به نام های Versus , Survival , Co-Op و یک مود جدید که هنوز اطلاعی از آن منتشر نشده است . 3 مود اول در نسخه ی اول بازی هم موجود بود و مود چهارم جذابیت بازی را بالاتر خواهد برد . درباره ی Left 4 Dead هم سازندگان اطلاعاتی داده اند . سازندگان گفته اند که Update هایی برای این بازی در دست ساخت است و به زودی منتشر خواهد شد .

در L4D وقتی که زنگ خطر به صدا در می آمد زامبی ها به آن منطقه هجوم می آوردند و البته پس از مدتی هم صدای زنگ قطع می شد و شما می توانستید زامبی های جمع شده را قتل عام کنید . در L4D 2 به این موضوع هم پرداخته شده است و دیگر خبری از راحتی در هنگام به صدا در آمدن زنگ خطر نیست . این بار صدای زنگ دیگر قطع نمی شود مگر اینکه خودتان کلید مربوط به آن را فشار دهید که برای این کار هم باید از میان زامبی ها عبور کنید که این کار بسیار مشکل است . همچنین در برخی از مکان ها که تعداد زیادی از اتومبیل های مجهز به دزدگیر وجود دارد باید بسیار مراقب تیر اندازی خود باشید . چون هر چه صدای آژیر بیشتر باشد تعداد زامبی ها هم بیشتر خواهد بود . پینهاد می کنم اگر در این مراحل گیر افتادید از سلاح سرد استفاده کنید !

Left 4 Dead 2 Preview

{ گرافیک و فیزیک }
آن چیزی که از تصاویر منتشر شده می توان فهمید این است که گرافیک بازی از L4D پیشرفت داشته است . بازی از موتور بهینه شده ی Source Engine استفاده می کند و با استفاده از این موتور شاهد نورپردازی های بسیار زیبا در روز و شب خواهیم بود . جلوه ی آتش هم که در این بازی بیشتر از قبل شده بسیار زیبا طراحی شده است . کاراکتر ها و زامبی ها هم در حد خوبی طراحی شده اند . افکت خون هم بسیار بهتر از قبل درست شده است . طراحی اسلحه های موجود هم طبیعی است .

در Left 4 Dead 2 بر خلاف شماره ی قبلی بازی شاهد دمو های بیشتری خواهیم بود . در پایان هر Campaign و مرحله می توان دموهای با کیفیتی که به صورت کات سنس درست شده اند را مشاهده کنید . البته در بعضی از مواقع دموهای Real Time هم قابل مشاهده خواهد بود . در کل با افزوده شدن دموهای بیشتر در بازی چیزهای بیشتری را می توان از داستان بازی دریافت و در درک بهتر وقایعی که در سری L4D روی داده کمک بسزایی را می کند .

فیزیک بازی در L4D هم خیلی خوب بود ولی در L4D 2 شاهد فیزیک بهتر خواهیم بود . شما می توانید با تیر یا اره برقی دست و پای زامبی ها را قطع کنید و یا با تیر سر زامبی ها را منفجر کنید و یا با شلیک به شکم آن ها , سوراخی بزرگ ایجاد کنید که می توانید اعضای داخلی بدن زامبی ها را ببینید . اثر تیر بر روی بدن زامبی ها باقی می ماند . همچنی خون از محل برخورد تیر با زیبایی بسیاری از بدن زامبی ها خارج می شود .

Left 4 Dead 2 Preview

{ هوش مصنوعی }
هوش مصنوعی در L4D خیلی خوب بود ولی در نسخه ی جدید شاهد هوش مصنوعی بهتری خواهیم بود . زامبی ها از هر طرف به شما حمله می کنند و حرکات یکنواختی را از زامبی ها مشاهده نخواهیم کرد . اما چیزی که مهم است هوش مصنوعی دوستان تان است که هر چه بالاتر و بهتر باشد بازی را دلچسب تر می کند . در نسخه ی قبلی بازی هوش دوستان تان کمی مشکل داشت و گاهی وقت ها شاهد حرکات عجیب از آن ها بودیم اما در L4D 2 هوش مصنوعی دوستان تان کاملا پیشرفت کرده و کمک های خوبی را به شما می کنند . مثلا اگر مهمات شما تمام شده باشد به کمک شما می آیند و یک نفره جان شما را در برابر زامبی ها حفظ می کنند .

{ صدا گذاری }
از این قسمت اطلاعات زیادی در دسترس نیست فقط می دانیم که صدای Coach را همان دوبلور صدای Cutty در Left 4 Dead بر عهده گرفته است . موسیقی بازی در نسخه ی اول بسیار خوب بود و حس هیجان را به خوبی به بازیکن القا می کرد . مثل شماره قبل بازی دیالوگ ها و گفتگو های طنز آمیز در بازی به کار برده شده است و به گفته ی سازندگان بازی حجم دیالوگ ها و صداهای موجود در بازی حدود 2 برابر شده است و این خیلی خوب است . در کل می توان به این بخش هم امیدوار بود و شاهد یک صداگذاری خوب و در حد این بازی بود .
شنبه 4 مهر 1388
 
آخرین مطالب ارسالی

F.E.A.R 3 Review
اطلاعات و تصاویر جدید از Samurai Warriors
Mafia 2 Review
Split / Second Review
Prince Of Persia : The Forgotten Sands Preview
Call Of Duty : Modern Warfare 2 Review
بسته خبری ویستا گیم
The Saboteur Review
انجمن پی سی گیمز
Resident Evil : Degeneration Review
پیش نمایش گرشاسپ Garshasp
در سایت چه می گذرد!!!(قسمت اول مربوط به نظر سنجی ها)
Left 4 Dead 2 Preview
Splinter Cell : Conviction Preview
Heavy Rain : The Origami Killer Preview

تمام مطالب ارسالی

 
 


آمار سایت
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
بروز شده در :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :

 

نظرسنجی
نظرتان نسبت به قالب جدید ؟
 
برچسب ها
 


طراح قالب : بایت || قدرت گرفته از : میهن بلاگ