تبلیغات
 ویستا گیم - Splinter Cell : Conviction Preview
منوی اصلی
 
آرشیو ماهیانه
تیر 1390
آذر 1389
مهر 1389
تیر 1389
اردیبهشت 1389
بهمن 1388
دی 1388
آبان 1388
مهر 1388
شهریور 1388
مرداد 1388
تیر 1388
آرشیو کامل

 

لینک دوستان
» بازی های ممنوعه PC
» !!!دیوانه بازی!!!
» دانلود ترینروسیو و بازی
» طراح و گرافیست وبلاگ
» مرکز بازی های روز
» بازی های روز جهان
» دانلود سنتر
» همه چی فارسی
» گیم اینفورمر
» مرکز رسمی بازی در ایران
» Games 2 Games
» GAMES LAND
» گرگ بیابان
» دروازه ی بازی ها
» بیا تو دانلود
» :: دانلودستان ::
» ادیت ساکر 2009
» فتوبلاگ
» همه چیز در مورد نجوم
» بازی های داغ PC
» سایت تخصصی بازی
» - ->ساوالان دانلود
» ۩۞۩ دانلود بهترین بازی ها۩۞۩
» GAMESES
» GMland
» ترینر و کدتقلب تمام بازیها
» هالف گیم
» آسان دانلود
» گیم فا :: GameFA
» جدیدترین ها
» بازیهای کاکرو
» شهر بازی ها
» جدیدترین و بهترین آهنگ ها
» هرچی ازبازی میخوای
» Persian Gamer
» هر چی از بازیها بخوای
» بازی های کامپیوتری
» هر چی از بازی ها بخواین
» بازی های رایگان پی اس پی
» دانلود نرم افزار
» گیمر کام
» مستر گیمر
» ویندوگیم
» بزرگترین سایت بازی
» روئن دانلود
» گیم سنتر
» نقدو بررسی بازی تمام کنسول ها
» گروه گیمرهای حرفه ای
» سرزمین آموزش
» مرکز ترینر و کد تقلب بازی
» جزیره ترفند و دانلود
» ترینر و کد تقلب و نقد
» بهترین وبلاگ ادیت PES2009
» P30GAMES.iR
» تمام لینک ها
» ارسال لینک

 

 


 

 

Splinter Cell : Conviction Preview
 

 ViSTAGaME.iR

{ مقدمه }
حدود 2 سال پیش یوبی سافت خبر ساخت نسخه ی جدید Splinter Cell را داد . عنوان این سری Conviction بود و در بازی تغییرات زیادی ایجاد شده بود . قرار بود بازی در سال 2007 منتشر شود ولی پس از مدتی سازندگان اعلام کردند که برای کامل کردن و رفع ایرادات بازی به زمان بیشتری نیاز دارند و تاریخ انتشار آن را به 2008 به تعویق انداختند . اما بازهم بازی منتشر نشد و همه به این فکر رفتند که بازی دیگر منتشر نخواهد شد ولی ناگهان چند دمو و عکس از بازی منتشر شد و یوبی سافت اعلام کرد که سری جدید بازی در نمایشگاه E3 09 حضور خواهد داشت .

بازی به طور کل تغییر کرده بود و به نظر بسیار جذاب تر از آنچه که 2 سال پیش قرار بود ارائه شود نشان می داد .

ViSTAGaME.iR

{ داستان }
داستان بازی تغییر زیادی نکرده است . پس از ماجرای Double Agent که در آن دختر سم در یک حادثه ی رانندگی از بین می رود سم متوجه می شود که کشته شدن دخترش یک حادثه ی معمولی نبوده است و دست های پنهانی پشت این حادثه وجود دارد . به همین دلیل از گروه Third Echelon جدا می شود و تصمیم میگیرد که به تنهایی به دنبال قاتل دخترش بگردد . البته در این راه همکار او یعنی Anna Grimsdottir هم به او کمک میکند و سم از طریق آنا پی میبرد که قتل دخترش به دستور فردی به نام Andriy Kobin صورت گرفته است . سم هم برای پیدا کردن او به جزیره ی Malta سفر میکند و پس از اینکه او را پیدا میکند و دلیل قتل دخترش را میخواهد Andriy فقط به او می گوید : اگر جواب می خواهی , همراه آنها برو ! و در این لحظه سم خود را در محاصره ی نیروهای Third Echelon می بیند .

همانطور که گفتم داستان بازی تقریبا همان داستان قبلی است که کمی پیچیده تر و جذاب تر نوشته شده است .

ViSTAGaME.iR
شکل ظاهری سم تغییر کرده و دیگر از وسایل پیشرفته خبری نیست !

{ گیم پلی }
همه ی گیمرها سری بازی های Splinter Cell را با سبک مخفی کاری می شناسند و آن را بهترین بازی در این سبک می دانند . اما Conviction دیگر مانند سری های قبلی سبک مخفی کاری با حرکتی آرام و مخفی شدن کامل در تاریکی نیست و از نسخه های قبلی بسیار سریعتر شده است . دیگر مجبور نیستید که همیشه در تاریکی مخفی شوید و به جلو بروید تا مراحل را به اتمام برسانید . خیلی راحت می توانید چند هدف را انتخاب کنید و با اسلحه به طور همزمان آنها را از بین ببرید ! این قابلیت جدید که به بازی اضافه شده است Mark And Execute نام دارد . شما با این قابلیت می توانید حدود 3 هدف را مشخص کنید و پس از ورود به محل به طور همزمان این 3 هدف را از بین ببرید .

مطمئنا اگر این سیستم به خوبی اجرا شود یکی از نقاط قوت بازی خواهد بود . همچنین در این سیستم خود سم تشخیص می دهد که کدام هدف را باید اول بزند و کدام را آخر ! مثلا اگر 2 لامپ و یک مامور را Mark کنید ابتدا 2 لامپ را می زند و سپس مامور را مورد هدف قرار می دهد ولی اگر پس از شلیک به لامپ اول مامور شما را مشاهده کرد و به سمت شما تیراندازی کرد سم هدف خود را تغییر می دهد و مامور را مورد هدف قرار میدهد !

ViSTAGaME.iR
ViSTAGaME.iR
ViSTAGaME.iR
شیوه ی استفاده از قابلیت Last Know Position ( به ترتیب از بالا به پایین )

قابلیت جالب دیگری که در بازی گنجانده شده است قابلیت Last Know Position است . با استفاده از این قابلیت یک شبح از سم در آخرین محلی که ماموران سم را مشاهده کرده اند به وجود می آید . حالا می پرسید که این شبح به چه دردی می خورد ؟ در واقع شما با استفاده از این قابلیت آخرین مکانی که سم مشاهده شده است را می بینید و پس از اینکار به محلی دیگر رفته و منتظر می شوید تا ماموری که شما را دیده است به آنجا برود و در لحظه ی مناسب او را از بین ببرید !

مبارزات تن به تن سم هم بسیار کارآمد تر شده است . در این سری از قابلیت هایی که سم در Krav Maga به دست آورده است نهایت استفاده شده است و شما می توانید با استفاده از حرکات سریع مختلف دشمنان را از پای درآورید .

ViSTAGaME.iR
با استفاده از حرکات رزمی دشمن را وادار به حرف زدن کنید !

نحوه ی لباس پوشیدن و امکاناتی که سم دارد کاملا تغییر کرده است . همانطور که گفتم سم از Third Echelon جدا شده است پس طبیعتا نباید دیگر از آن همه امکانات پیشرفته استفاده کند . لباس سم فیشر دیگر همان لباس سیاه رنگ معروف نیست . سم وسایل خود را در کوله پشتی که به پشت خود دارد قرار می دهد . اسلحه های خود را از بازار سیاه تهیه می کند . همچنین از وسایل بسیار ابتدایی برای انجام کارهایش استفاده می کند . مثلا از یک تکه آینه کوچک برای مشاهده ی پشت در استفاده میکند . البته خوشبختانه به تازگی اعلام شده که سم فیشر عینک دید در شب رو داره ولی با تفاوت هایی نسبت به عینک قبلی سم !
شکل ظاهری سم تغییرات دیگری هم کرده است . سم از آنچه که 2 سال پیش به نمایش گذاشته شده بود جوان تر شده است . دیگر آن مو و ریش بلند را ندارد . هیکل سم بسیار ورزیده تر شده است .

ViSTAGaME.iR
نوشته های روی دیوار شما را در انجام ماموریت راهنمایی می کنند !

قابلیت دیگری که به بازی اضافه شده است نوشته شدن جملاتی بر روی دیوار و محیط اطراف است که نحوه ی انجام ماموریت ها را نشان می دهد و می توان در این جملات , نکته های بسیاری درباره ی بازی و مرحله ای که در حال انجام آن هستید مشاهده کنید .

در بازی می توانید افراد دشمن را شکنجه کنید . این قابلیت را که در بازی The Punisher هم شاهد آن بودیم در Conviction هم وجود دارد . شما می توانید با زدن سر دشمن به وسایل اطراف , مشت و لگد زدن , استفاده از اسلحه و ... دشمن را وادار به حرف زدن کنید . البته نباید در اینکار زیاده روی کنید چون ممکن است دشمن را از بین ببرید و نتوانید حرف های او را بشنوید !

ViSTAGaME.iR
در بازی می توانید افراد دشمن را شکنجه کنید تا از آنها اعتراف بگیرید !

{ گرافیک }
از آنچه که در تریلر ها و عکس های بازی می توان مشاهده کرد می توان گفت که گرافیک بازی هم در حد بالایی قرار دارد . موتور گرافیکی بازی دیگر Unreal 2.5 نیست و جای خود را به موتور جدید یوبی سافت که Lead نام دارد داده است . محیط بازی بسیار خوب و با کیفیت درست شده است . نورپردازی ها هم خیلی خوب است و به زیباتر شدن محیط کمک بسیاری می کند . موتور بازی از قابلیت Ambient Occlusion استفاده می کند و به این وسیله می تواند تعداد زیادی از Object ها را در محیط به نمایش بگذارد .

طراحی شخصیت های بازی هم خوب صورت گرفته است . صورت سم هم بسیار طبیعی و با جزئیات بالا درست شده است . طراحی اسلحه ها و لباس سم و مردم شهر و ... هم خوب درست شده است .

ViSTAGaME.iR
فیزیک بازی عالی است . آینه بر اثر برخورد سر دشمن از نقاط مختلف شکسته می شود !

{ فیزیک }
در تریلری که از بازی نشان داده شده است به وضوح می توان مشاهده کرد که فیزیک بازی بسیار عالی درست شده است . در این تریلر می توان خورد شدن آینه بر اثر برخورد صورت یکی از افرادی که سم او را شکنجه می داد دید . آینه از نقاط مختلفی بر اثر این ضربه خورد شد و این حاکی از فیزیک عالی بازی است . همین طور می توان گفت که گلوله ها هم آثار خاصی بر روی دیوار و محیط می گذارند . مثلا شما به هیچ وجه نمی توانید با یک کلت معمولی به دیوار شلیک کنید و دیوار را سوراخ کنید , این در حالی است که اگر با یک Shotgun به دیوار شلیک کنید دیوار سوراخ می شود و شما حتی می توانید از پشت دیوار افراد سمت دیگر را مورد هدف قرار دهید .

ViSTAGaME.iR
می توانید از دیوارها بالا بروید و از پشت پنجره دشمنان را به پایین بیاندازید !

{ هوش مصنوعی }
به گفته ی سازندگان در بازی 2 درجه ی سختی قرار دارد که بنا به هر یک از این درجه ها هوش مصنوعی هم تغییر می کند . اولین درجه همان حالت معمولی یا Normal است که در آن هوش مصنوعی دشمنان در حد معمولی است و می توانید به راحتی آنها را از بین ببرید . حالت دیگر هم حالت واقع گرایانه یا Realistic است . در این حالت جان سم به طور محسوسی کم است و سم در اثر برخورد 2 گلوله از بین می رود . در این حالت هوش مصنوعی بازی هم بسیار افزایش پیدا میکند و رفتار دشمنان مثل ماموران واقعی می شود و به سادگی نمی توان از پس آنها بر بیایید .

{ صدا گذاری }
صدا گذاری در بازی های مخفی کاری بسیار اهمیت دارد . در این بازی ها حتی باید صدای قدم زدن افراد طبیعی باشد و این صدا بنا به فاصله ای که با منبع صدا وجود دارد باید متغیر باشد تا بتوان دور یا نزدیک بودن به آن را تشخیص داد که خوشبختانه یوبی سافت در این کار مهارت بسیار خوبی دارد و همیشه Splinter Cell از لحاظ صداگذاری بسیار خوب عمل کرده است . همچنین از آنجایی که در بازی مبارزات تن به تن و همین طور اکشن بسیار بالاتری وجود دارد شاهد موسیقی تند تر و هیجان انگیز تری خواهیم بود . صدای سم را هم همان صدای دوبلور سری های قبل است .
برچسب ها : Preview PC XBOX 360MUbiSoft SC Splinter Cell Conviction
چهارشنبه 18 شهریور 1388
 
آخرین مطالب ارسالی

F.E.A.R 3 Review
اطلاعات و تصاویر جدید از Samurai Warriors
Mafia 2 Review
Split / Second Review
Prince Of Persia : The Forgotten Sands Preview
Call Of Duty : Modern Warfare 2 Review
بسته خبری ویستا گیم
The Saboteur Review
انجمن پی سی گیمز
Resident Evil : Degeneration Review
پیش نمایش گرشاسپ Garshasp
در سایت چه می گذرد!!!(قسمت اول مربوط به نظر سنجی ها)
Left 4 Dead 2 Preview
Splinter Cell : Conviction Preview
Heavy Rain : The Origami Killer Preview

تمام مطالب ارسالی

 
 


آمار سایت
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
بروز شده در :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :

 

نظرسنجی
نظرتان نسبت به قالب جدید ؟
 
برچسب ها
 


طراح قالب : بایت || قدرت گرفته از : میهن بلاگ