تبلیغات
 ویستا گیم - Heavy Rain : The Origami Killer Preview
منوی اصلی
 
آرشیو ماهیانه
تیر 1390
آذر 1389
مهر 1389
تیر 1389
اردیبهشت 1389
بهمن 1388
دی 1388
آبان 1388
مهر 1388
شهریور 1388
مرداد 1388
تیر 1388
آرشیو کامل

 

لینک دوستان
» بازی های ممنوعه PC
» !!!دیوانه بازی!!!
» دانلود ترینروسیو و بازی
» طراح و گرافیست وبلاگ
» مرکز بازی های روز
» بازی های روز جهان
» دانلود سنتر
» همه چی فارسی
» گیم اینفورمر
» مرکز رسمی بازی در ایران
» Games 2 Games
» GAMES LAND
» گرگ بیابان
» دروازه ی بازی ها
» بیا تو دانلود
» :: دانلودستان ::
» ادیت ساکر 2009
» فتوبلاگ
» همه چیز در مورد نجوم
» بازی های داغ PC
» سایت تخصصی بازی
» - ->ساوالان دانلود
» ۩۞۩ دانلود بهترین بازی ها۩۞۩
» GAMESES
» GMland
» ترینر و کدتقلب تمام بازیها
» هالف گیم
» آسان دانلود
» گیم فا :: GameFA
» جدیدترین ها
» بازیهای کاکرو
» شهر بازی ها
» جدیدترین و بهترین آهنگ ها
» هرچی ازبازی میخوای
» Persian Gamer
» هر چی از بازیها بخوای
» بازی های کامپیوتری
» هر چی از بازی ها بخواین
» بازی های رایگان پی اس پی
» دانلود نرم افزار
» گیمر کام
» مستر گیمر
» ویندوگیم
» بزرگترین سایت بازی
» روئن دانلود
» گیم سنتر
» نقدو بررسی بازی تمام کنسول ها
» گروه گیمرهای حرفه ای
» سرزمین آموزش
» مرکز ترینر و کد تقلب بازی
» جزیره ترفند و دانلود
» ترینر و کد تقلب و نقد
» بهترین وبلاگ ادیت PES2009
» P30GAMES.iR
» تمام لینک ها
» ارسال لینک

 

 


 

 

Heavy Rain : The Origami Killer Preview
 

ViSTAGaME.iR

 { مقدمه }
بازی های انحصاری همیشه باعث افزایش محبوبیت کنسول ها بوده اند و هر کنسولی برای خود تعدادی بازی انحصاری به خود را دارد و به این وسیله قصد دارد تا گیمر را مجبور به خرید کنسول کند . مثلا Xbox 360 با داشتن Gears Of War و PlayStation 3 با داشتن God Of War ! اما یک بازی دیگر برای کنسول PS3 و به صورت کاملا انحصاری در حال ساخت است که از همان لحظه ای که اولین اخبار و عکس های آن منتشر شد همه را متحیر کرد . از همان روزها همه منتظر انتشار بازی بودند .

نام بازی Heavy Rain است و سبکی مشابه بازی فارنهایت را دارد و در آن هر عملی دارای عکس العملی خواهد بود و به طور مستقیم بر روی داستان بازی اثر می گذارد .  سونی امیدوار است تا با انتشار این بازی بتواند محبوبیت کنسول خود را افزایش دهد و در جنگ کنسول ها پیروز میدان شود .

ViSTAGaME.iR

{ داستان }
داستان بازی توسط David Cage نوشته شده و دارای پیچیدگی خاصی می باشد . داستان کلی بازی در رابطه با یک قاتل مرموز است که پس از به قتل رساندن اهداف خود یک کاردستی به نام اوریگامی در صحنه ی جرم به جا می گذارد و در کل هدف بازی پیدا کردن این قاتل می باشد . اما 4 داستان مختلف دیگر در بازی وجود دارد و هر یک از این 4 داستان مربوط به یکی از شخصیت های اصلی بازی می باشد . مثلا یکی از اشخاص که پدر 2 فرزند است و فرزندانش به کار خلاف روی آورده اند و وی قصد دارد عامل اصلی را پیدا کند و فرزندان خود را باز پس بگیرد .

{ گیم پلی }
گیم پلی بازی از مهمترین ویژگی های این بازی به حساب می آید . همانطور که گفته شد بازی با استفاده از کنترل 4 شخصیت صورت می گیرد . نام شخصیت های موجود در بازی Madison Paige , Norman Jaden , Ethan Mars و Scott Shelby می باشد که درباره ی 2 شخصیت آخر هیچ اطلاعاتی منتشر نشده است . شخصیت مدیسون پیج یک زن ژورنالیست هست که برای نجات عشق خود پا به عرصه گذاشته است . نکته ی جالب درباره مدیسون این است که او همیشه در Motel ها شب را سپری میکند که دلیل این کار هنوز مشخص نیست اما احتمال می رود که اینکار به خاطر مشکلات روحی و روانی مدیسون باشد و او از این مشکلات رنج می برد . نورمن جیدن هم یک پلیس معتاد است که فعلا در حال ترک هست و از قرص آرام بخش استفاده میکند . نورمن هیکل ضعیفی دارد و اکثر کارهای خود را با اسلحه انجام می دهد . او برای پیدا کردن قاتل و حل پرونده پا به بازی نهاده است . درباره ی یکی از شخصیت ها هم گفته شده کی وی پدر 2 فرزند است که به کار خلاف روی آورده اند و قصد نجات فرزندان خود را دارد .

ViSTAGaME.iR
موتور سواری هم لذت بخش خواهد بود !

همانطور که گفته شد هر عملی عکس العملی دارد و بر داستان بازی اثر می گذارد . مثلا در مرحله ای که مدیسون با استفاده از موتور به سمت خانه ی قاتل در حرکت است شما می توانید کلاه کاسکت را به سر کنید و یا این کار را انجام ندهید . اما اگر این کار را انجام ندهید ممکن است در راه تصادف کنید و مدیسون از بین برود و داستان بازی برای او به اتمام برسد . این در حالی است که اگر کلاه کاسکت را به سر میکرد این اتفاق نمی افتاد .

مراحل بازی هم دارای تنوع و پیچیدگی خاصی هستند و با غیر خطی بودن داستان بازی می توان شاهد بازی بود که به هیچ وجه یکنواخت و خسته کننده نیست . اکثر مراحل در شب انجام می شود و در برخی مراحل بارش باران چاشنی کار می شود و عنصر ترس را در بازیکن به خوبی القا می کند .  البته مراحل بازی مختص به هر یک از شخصیت ها خواهد بود و با هر یک از شخصیت ها مراحل خاصی را انجام می دهید و از راههای مختلف به یک هدف دست پیدا می کنید .

ViSTAGaME.iR
در یکی از مراحل که مدیسون با استفاده از جاذبه ی زنانه ی خود با یکی از قاتلان تنها می شود !

دوربین در بازی به حالت سوم شخص و به صورت کاملا حرفه ای و سینمایی قرار گرفته است و کنترل شخصیت هم بسیار طبیعی صورت میگیرد . حتی برای راه رفتن باید دکمه ی خاصی را بگیرید و یا برای اینکه در را به طور کامل باز کنید باید دکمه ی مورد نظر را تا انتها فشار دهید و در غیر این صورت در به صورت نصفه باز خواهد شد ! همچنین در مراحلی که باید کارهای خاصی را انجام دهید باید دکمه هایی که بر روی صفحه نشان داده می شود را به طور مرتب فشار دهید . به طور مثال در تریلری که مدیسون وارد خانه ی یکی از قاتلان شد , پس از اینکه قاتل حضور مدیسون را فهمید به سمت وی حمله کرد و دکمه هایی بر روی صفحه نمایان شد و با زدن این دکمه ها مدیسون جان خود را نجات داد . لازم به ذکر است که اگر یکی از این دکمه ها را فشار ندهید امکان مردن شخصیت وجود دارد .

ViSTAGaME.iR
برای حفظ جان خود دکمه های روی صفحه را بزنید !

در بازی به هیچ وجه Game Over نخواهید شد ! بله درست است . دیوید کیج در این باره می گوید : اگر پس از پیمودن 3 بخش از بازی هر چهار کاراکتر بازی کشته شوند بازی به اتمام می رسد و شاهد Game Over نخواهید بود . البته این قابلیت فقط در صورتی است که سه بخش از بازی را به اتمام رسانده باشید . حالا باید بگوییم این کار چطور صورت می گیرد ؟ پس از کشته شدن هر چهار شخصیت شاهد یک دمو هستیم که قاتل به هدف خود می رسد و باز هم به قتل های دیگر دست می زند .

ViSTAGaME.iR
احساسات در بازی به اوج خود می رسد !

به گفته ی سازندگان بازی Heavy Rain را می توان در 4 ساعت به پایان رساند . البته گفته شده اگر بخواهید کل داستان را بفهمید و از تمام جزئیات بازی آگاه شوید باید 20 ساعت به بازی بپردازید . همچنین درباره ی پایان بازی هنوز چیزی مشخص نیست و نمی توان گفت که در پایان باید با یکی از شخصیت ها با قاتل روبرو شد و یا هر 4 شخصیت در مرحله ی پایانی حضور خواهند داشت .

نکته ی جالب درباره ی قاتلی که باید او را پیدا کنیم این است که به هیچ وجه صورت او را در دموها مشاهده نخواهید کرد و فقط در مرحله ی آخر بازی می توان او را شناخت . با اینکار بازی تا لحظه ی آخر هیجان انگیز خواهد بود و فکر اینکه قاتل چه کسی است شما را رها نخواهد کرد .

ViSTAGaME.iR
طراحی صورت واقعا زیباست !

{ گرافیک }
از دموهایی که از بازی منتشر شده می توان گفت که باید با یک بازی فوق العاده از نظر گرافیک طرف باشیم . چرا که در این دموها به وضوح می توان جزئیاتی در صورت اشخاص و همین طور محیط و وسایلی که در هر یک از این مراحل قرار داده شده است را مشاهده کرد . به گفته ی سازندگان تمام چهره و بدن شخصیت های موجود در بازی از روی مدل های واقعی و با استفاده از تکنولوژِی Motion Capture ساخته شده است که تمامی این مدل سازی به وسیله دوربین Vicon Peak MX40 صورت گرفته است . همچنین برای رندر صورت شخصیت ها از تکنولوژِی های  Depth Of Field و Advance Shaders استفاده شده است . برای طبیعی تر به نظر رسیدن چشم , لب , گوش , بینی و موها هم از تکنولوژِی HDRR و Auto Exposure استفاده شده است .

ViSTAGaME.iR
طراحی صورت کاراکترها از روی مدل واقعی !

همانطور که گفته شد تقریبا تمام بازی در شب انجام می شود به همین دلیل باید انتظار سایه پردازی بسیار خوبی باشیم و بسته به موقعیت شخص شاهد سایه ای پویا و طبیعی باشیم . نورپردازی مراحل هم از طریق لامپ هایی که در قسمت های مختلف قرار داده شده صورت می گیرد . افکت باران هم از زیبایی های بازی خواهد بود . این افکت واقعا خوب کار شده و حس بارش باران را به زیبایی القا می کند .

ViSTAGaME.iR
طراحی محیط و نورپردازی هم بسیار طبیعی و خوب است !

ViSTAGaME.iR
چیزهای زیادی در محیط وجود دارد و هر کدام اطلاعاتی را به شما می دهند !

{ فیزیک }
بازی از موتور فیزیک phusX استفاده می کند و شاهد یک فیزیک عالی در بازی خواهیم بود . به طور مثال اگر باران از سمت راست ببارد قسمت سمت راست کاراکتر بیشتر از سمت مخالف خیس خواهد شد . همچنین قطرات باران را می توان بر روی صورت شخصیت مشاهده کرد . تمامی وسایل محیط اطراف را نیز می توان تغییر مکان داد و یا از بین برد . همچنین در اطراف محیط وسایل زیادی را می توانید مشاهده کنید که هر یک را می توان به دید یک سر نخ برای حل مسئله و پیدا کردن قاتل مشاهده کرد . پس هرگز از کنار وسایل به سادگی عبور نکنید .

ViSTAGaME.iR
خود را درون آینه هم ببینید !

هیکل فیزیکی شخصیت ها هم خیلی خوب نشان داده شده است . مثلا شما می توانید به طور مشخص وقتی که نورمن جیدن در یک گاراژ با فردی قوی هیکل روبه رو می شود درک کنید که بدون اسلحه کار نورمن به طور حتم تمام است و باید با شخصیت بعدی بازی را ادامه دهید .

{ صداگذاری }
از تریلرهای منتشر شده می توان فهمید بازی از نظر صداگذاری هم بسیار قوی خواهد بود و صدای شخصیت ها متناسب با شخصیت انتخاب شده است . لب ها و صدا با یکدیگر کاملا هماهنگی دارند و صدای شخصیت را طبیعی می کنند . همچنین صدای وسایل نقلیه , جیغ و فریاد , موسیقی پس زمینه و ... بسیار خوب کار شده است . هر جسمی صدای خاص خود را دارد و وقتی که به روی زمین می افتد صدای خاص خود را تولید می کند . موسیقی بازی هم خوب کار شده و در بسیاری از مکانها شاهد موسیقی هولناک و ترسناکی خواهیم بود . البته در مواقعی که جان شخصیت به خطر می افتد موسیقی به حالت تند تغییر میکند و حس هیجان را بیش از پیش می کند .
برچسب ها : Sony PS3 Heavy Rain The Origami Kller Preview
یکشنبه 15 شهریور 1388
 
آخرین مطالب ارسالی

F.E.A.R 3 Review
اطلاعات و تصاویر جدید از Samurai Warriors
Mafia 2 Review
Split / Second Review
Prince Of Persia : The Forgotten Sands Preview
Call Of Duty : Modern Warfare 2 Review
بسته خبری ویستا گیم
The Saboteur Review
انجمن پی سی گیمز
Resident Evil : Degeneration Review
پیش نمایش گرشاسپ Garshasp
در سایت چه می گذرد!!!(قسمت اول مربوط به نظر سنجی ها)
Left 4 Dead 2 Preview
Splinter Cell : Conviction Preview
Heavy Rain : The Origami Killer Preview

تمام مطالب ارسالی

 
 


آمار سایت
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
بروز شده در :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :

 

نظرسنجی
نظرتان نسبت به قالب جدید ؟
 
برچسب ها
 


طراح قالب : بایت || قدرت گرفته از : میهن بلاگ